فرمانداری شهرستان شهرکرد

پرداخت 406 ميليارد ريال تسهيلات کرونايي به بنگاه‌ها و فعالان اقتصادي در شهرکرد

کد خبر: 154625 تاریخ انتشار: 1399/07/30 10:10:39
نمایش: 65
اخبار
معاون برنامه‌ريزي و توسعه فرمانداري شهرکرد گفت: امسال از مجموع ۶ هزار و 694 طرح ارسالي به بانک‌هاي عامل با اشتغال هشت هزار و 998 نفر مبلغ 406 ميليارد ريال توسط بانک‌هاي عامل به بنگاه‌ها و فعالين اقتصادي آسيب‌ديده از کرونا پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان شهرکرد، سپنتا حبيبي امروز در جلسه کارگروه تخصصي اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان شهرکرد گفت: از ابتداي امسال تاکنون از مجموع 6 هزار و 694 طرح ارسالي به بانک‌هاي عامل با اشتغال هشت هزار و  998 نفر مبلغ 406 ميليارد ريال توسط بانک‌هاي عامل به بنگاه‌ها و فعالين اقتصادي آسيب‌ديده از کرونا و در راستاي حمايت و جلوگيري از اخراج کارگران پرداخته شده است.

معاون برنامه‌ريزي و توسعه فرمانداري شهرکرد ادامه داد: در بحث اشتغال خانگي جمعا 161طرح به مبلغ 20ميليارد ريال به بانک‌هاي توسعه تعاون و رفاه کارگران ارسال شد که تاکنون 65 درصد اين ميزان جذب شده است.

وي افزود: در بحث اشتغال روستايي و عشايري 517 طرح به چهار بانک عامل کشاورزي، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفريني اميد ارسال شده است و تاکنون موفق به جذب 295 ميليارد ريال با اشتغال جديد 760 نفر شده‌ايم.

حبيبي با اشاره به عملکرد موفق در جذب اعتبارات و تسهيلات کرونايي براي شهرکرد، توضيح داد: در مدت باقي‌مانده بايستي تلاش بيشتري شود تا نسبت به جذب مابقي سهميه شهرستان اقدام شود.

وي با بيان اينکه زمان پرداخت تسهيلات مربوط به کرونا تا پايان مهرماه سال‌جاري ادامه دارد، گفت: دستگاه‌هاي اجرايي و بانک‌هاي عامل در مهلت باقي‌مانده نسبت به تعيين تکليف پرونده‌هاي نيمه‌تمام و ثبت آن در سامانه کارا اهتمام لازم را داشته باشند.

مولف: مصطفی بیات

افزودن دیدگاه