فرمانداری شهرستان شهرکرد

پايان مهلت ثبت نام مجلس يازدهم

کد خبر: 53067 تاریخ انتشار: 1398/09/17
نمایش: 775
اخبار
در استان چهارمحال و بختياري چهار حوزه انتخابيه وجود داشت و جمعا 224 نفر شامل 200 مرد و 24 زن براي انتخابات مجلس نام‌نويسي کردند
شنبه 16آذرماه 1398 يا به عبارتي ديروز آخرين مهلت ثبت براي يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي بود. آخرين روز ثبت‌نام از ويژگي‌ها، حواشي و اخبار خاص تري برخوردار است چرا که معمولا چهره‌هاي سرشناس در آخرين روز براي ثبت‌نام مي‌آيند. با اين وجود در روزهاي قبل از آخرين روز هم برخي چهره‌هاي سياسي شناخته شده براي ثبت‌نام آمده بودند.
شايد بتوان گفت مجلس يازدهم و انتخابات آن به نسبت ادوار گذشته از حساسيت و هيجان بالاتري برخوردار است و اين را از فضاي سياسي-رسانه‌اي کشور مي‌توان دريافت آن هم در حالي که قريب به 3ماه تا برگزاري انتخابات مانده است.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان شهرکرد، در استان چهارمحال و بختياري چهار حوزه انتخابيه وجود داشت و جمعا 224 نفر شامل 200 مرد و 24 زن براي انتخابات مجلس نام‌نويسي کردند که جوان‌ترين فردي که براي نمايندگي مجلس اين استان ثبت‌نام کرده است 30 سال و مسن‌ترين آن‌ها 68 سال سن دارد.
در حوزه انتخابيه شهرکرد، بن و سامان 75 نفر، اردل، فارسان، کوهرنگ، کيار و دهستان دستگرد 51 نفر، در بروجن 45 نفر، و در لردگان و خانميرزا نيز 53 نفر براي انتخابات مجلس يازدهم ثبت‌نام کردند.
در مقايسه با انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي 65 درصد رشد را در نام‌نويسي متقاضيان ورود به مجلس در اين استان شاهد هستيم.

افزودن دیدگاه